آداب و رسوم ، آداب و فرهنگ ژاپنی

» آداب و رسوم ، آداب و فرهنگ ژاپنی

آداب و رسوم فرهنگی ژاپن که باید درباره آنها بدانید

فرهنگ ژاپنی ریشه در انطباق دارد. این کشور به تجسم ارزشهای جمعی و رفتار یکسان با همه افتخار می کند و آداب و رسوم رفتار در بین ژاپنی ها بسیار مهم است. شما باید مطمئن شوید که از قوانین اساسی آگاهی دارید. تعظیم چیزی کمتر از یک شکل هنری در ژاپن نیست ، احترامی که از همان لحظه ورود بچه ها به مدرسه یاد میگیرند. ژاپن مانند اکثر کشورهای آسیایی آداب و معاشرت خود را جدی می گیرد. برای تهیه آمادگی خود برای آمدن به این کشور ، مهم است که خود را به برخی دانش اولیه آداب و رسوم روزانه ژاپن مجهز کنید.

هدیه دادن

هدیه دادن بخشی متعارف از فرهنگ ژاپن است. بسته به موقعیت مناسب ، انواع مختلف هدیه اهدا می شود. نحوه بسته بندی حال بسیار ضروری است. اگر بسته بندی زیبایی نداشته باشد ، هدیه حداقل باید در یک کیف ، ترجیحاً در کیسه ای توسط مغازه ای که هدیه خریداری شده است ، داده شود. معمولاً از هدایا در مجموعه های چهار نفره اجتناب می شود زیرا در خرافات ژاپنی یک عدد بدشانس محسوب می شود. برای روشن کردن ، کلمه ژاپنی "چهار" همان کلمه "مرگ" تلفظ می شود. هنگام تحویل هدیه ، هدیه دهنده و گیرنده هردو از هر دو دست استفاده می کنند

یادگیری برخی از قوانین اساسی آداب و معاشرت در ژاپن

1. نحوه تعظیم را بدانید

زاویه های تعظیم اوجیگی

تعظیم کردن

در ژاپن مردم با تعظیم در برابر یکدیگر سلام می کنند. یک کمان می تواند از یک تکان دادن کوچک سر تا خم عمیق کمر باشد. تعظیم عمیق تر و بلندتر نشان دهنده احترام صادقانه است در حالی که یک اشاره کوچک غیررسمی و غیررسمی است. علاوه بر این ، در ژاپن خم شدن با کف دست کنار هم در سطح قفسه سینه معمول نیست. اگر سلام و احوالپرسی در کف تاتامی (نوعی حصیر) انجام شود ، مردم برای خم شدن به زانو در می آیند. تعظیم فقط برای سلام و احوالپرسی استفاده نمی شود ، بلکه برای تشکر ، عذرخواهی ، درخواست یا درخواست لطف از کسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر ژاپنی ها انتظار ندارند که خارجی ها آداب و رسوم صحیح تعظیم را بدانند. ترکیبی از کمان و دست دادن معمولاً از خارجی ها انتظار می رود.

تعظیم بخش مهمی از فرهنگ ژاپنی است ، زیرا از آن برای احوالپرسی ، ابراز احترام و پشیمانی و همچنین در بسیاری از موقعیت های دیگر استفاده می شود. زاویه تعظیم نشان دهنده میزان احترامی است که به طرف مقابل داده می شود. کمان پایین تر ، محترمانه تر است.

2. هنگام استفاده از پله برقی در سمت صحیح بایستید

در سمت درست آسانسور بایستید

از آنجا که بیشتر مردم در شهرهای ژاپن دائماً هجوم می آورند ، هنگام استفاده از پله برقی حتماً در سمت راست بایستید تا مانع عبور عابران نشوید. در توکیو ، در سمت چپ بایستید و هنگام استفاده از پله برقی از سمت راست عبور کنید. در اوزاکا برعکس است - از سمت چپ عبور کرده و از سمت راست بایستید.

3. کفش های خود را در آورید

بدون کفش مجاز استمکان هایی مانند رستوران ها ، هاستل ها / هتل ها ، معابد ، یا موزه ها در ژاپن گاهی از بازدید کنندگان می خواهند قبل از ورود کفش های خود را در بیاورند.

حتی در خانه هرگز کسی یا کف پوش تاتامی ژاپنی (حصیر) پوشیده نمی شود. انتظار می رود که کفش های شما را در یک رستوران ، هتل ، استراحتگاه چشمه های آب گرم و غیره بیرون بیاورد. همیشه مکانی برای قرار دادن کفش شما وجود دارد. علاوه بر این ، دمپایی برای پوشیدن به شما تعلق می گیرد. اغلب دمپایی های مختلفی برای سرویس بهداشتی در نظر گرفته شده است. هرگز نباید دمپایی معمولی را داخل دستشویی (در صورت تهیه دمپایی حمام) بپوشید و بالعکس

4. بدون ناخنک زدن

پرداخت برای غذا

در ژاپن فرهنگ ناخنک زدن به غذا وجود ندارد ، خواه در رستوران ها باشد ، در تاکسی ها یا سایر موسساتی که ممکن است در کشورهای دیگر رایج باشد. اگر سعی کنید پول اضافی را به عنوان نکته به آنها بدهید ، ممکن است کارگر گیج شود که چرا بیش از مبلغ تعیین شده به آنها می دهید و بیشتر اوقات آن را قبول نمی کند.

5- قبل از ورود به حمام عمومی خود را تمیز کنید

حمام خانه سنتو

همانطور که در حمام های عمومی onsen (چشمه های آب گرم) و sento (حمام ها) آب را با دیگران تقسیم می کنید ، پیش از پا گذاشتن در حمام های مشترک ، اطمینان حاصل کنید که از پاکیزگی برخوردار هستید. هر مرکز دارای ایستگاه های شستشو است که در اتاق های حمام مستقر شده است و می توانید بدن و موهای خود را بشویید و بیشتر آنها صابون بدن ، شامپو و نرم کننده را ارائه می دهند. با این حال ، به احتمال زیاد مجبورید خودتان وسایل اضافی مانند پارچه های دستشویی تهیه کنید.

6. غذای خود را تمام کنید

کاسه خالی ایچیران رامن

از آنجایی که اگر غذا را ناتمام بگذارید بی ادبانه تلقی می شود ، سعی کنید آخرین لقمه را هم میل کنید! همچنین به آشپز نشان می دهد که شما از پخت و پز آنها قدردانی می کنید و فکر می کنید خوشمزه است و ژاپن همچنین مفهوم "mottainai" را دارد که در آن احساس ناراحتی می شود همه چیز را هدر بدهیم ، بنابراین مهم است که تمام غذاهای خود را تمام کنید تا مطمئن شوید هیچ یک از آنها بیرون نمی ریزد.

7. از Chopsticks به درستی استفاده کنید

خوردن برنج با چوب های چوبی

همانطور که بیش از حد احتمالاً آگاه هستید ، بیشتر غذاهای ژاپن با غذاهای چوبی مورد استفاده قرار می گیرد ، صرفه جویی در غذاهای کشورهای خاص. توانایی استفاده از چوب های خرد یک مهارت مهم است ، زیرا ممکن است همیشه نتوانید چنگال و چاقو پیدا کنید. همچنین وقتی می توانید چوب های نگهدارنده را به درستی نگه دارید و کار کنید ، میزان احترام بیشتری نسبت به فرهنگ نشان می دهد ، و مطمئناً تعارف های سپاسگزارانه ای هم خواهید کرد

مهمترین آداب سفره در ژاپن گفتن عبارات عرفی قبل و بعد از غذا است. این برای مردم ژاپن سنتی است که قبل از غذا "itadaki-masu" (به معنای "من فروتنانه دریافت می کنم" یا "بیایید غذا بخوریم") و بعد از غذا "gochisou-sama" می گویند.

این عبارات نه تنها به معنای تشکر از غذا است ، بلکه نشان دهنده آغاز و پایان یک وعده غذایی است. اگر با مردم ژاپن غذا می خورید ، سعی کنید این عبارات را بگویید زیرا اگر این کار را نکنید غیراخلاقی است.

8. وقت شناسی

زن به ساعت خود نگاه می کند

هر دقیقه در ژاپن حساب می شود. ژاپنی ها وقت شناسی را جدی می گیرند ، بنابراین اگر می خواهید با مردم محلی جلسه ای بگذارید ، مطمئن شوید که به موقع حاضر می شوید. این ناگفته نماند ، اما تأخیر در کار یا امور تجاری غیر قابل قبول است.

9. بد خوردن غذا

کاسه Ramen

برخلاف فرهنگهای غربی ، هنگام خوردن رشته فرنگی (مانند رامن ، ادون یا سوبا ؛ نه اسپاگتی) هورت کشیدن قابل قبول است. در واقع ، این نشان می دهد که غذا بسیار خوشمزه است و در عین حال کاربرد خنک کنندگی نودل را هنگام ورود به دهان دارد.

Kimono – Japan's Traditional Fashion Industry Faces the Challenges of Today  | JAPAN Forward


آخرین مطالب این وبلاگتعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  ساخت وبلاگ   |   گردشگری