مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه در صلح زندگی کنیم ؟

چگونه در صلح زندگی کنیم ؟

چگونه با خود و دیگران در صلح زندگی کنیم

زندگی در آرامش به معنای زندگی هماهنگ با خود ، دیگران و همه موجودات ذکاوت اطراف شما است. در حالی که شما با توجه به اعتقادات و سبک زندگی خود معانی خود را از وجود مسالمت آمیز و مظاهر ظاهری یک زندگی مسالمت آمیز پیدا خواهید کرد ، برخی از اصول اساسی در زندگی در صلح وجود دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت ، از جمله عدم خشونت ، تحمل ، داشتن دیدگاه های متوسط ، و جشن زندگی شگفت انگیز. این مقاله چند پیشنهاد برای کمک به شما در کشف سفر خود به زندگی در صلح ، یک سفر و شیوه زندگی ارائه می دهد که در نهایت فقط شما می توانید مسئول آن باشید.

چگونگی زندگی مسالمت آمیز : نکاتی برای کم کردن سرعت و لذت بردن از زندگی

در مورد مهم بودن تصمیم بگیرید.

تعهدات خود را بررسی کنید.

هر روز کمتر کار کنید.

بین کارها یا قرارها وقت بگذارید.

سرعت خود را کم کنید و از هر کاری لذت ببرید.

تک کاره چند کار نکن

اجازه ندهید فناوری زندگی شما را تسخیر کند .

این را بدانید که زندگی در صلح و آرامش هم یک روند ظاهری است و هم روشی درونی.

تعریف صلح خیلی ساده نیست. اما یک راه ساده این است که آن را زندگی بدون خشونت (از نظر جسمی ، روحی ، معنوی یا هر روش دیگر) تعریف کنیم و زندگی کنیم به گونه ای که احترام و تحمل را در بردارد. این هم در دنیا وجود دارد و هم در درون هر شخص:

از نظر ظاهری: زندگی در صلح روشی برای زندگی است که در آن علی رغم اختلافات فرهنگی ، مذهبی و سیاسی ، به یکدیگر احترام می گذاریم و دوستشان داریم.

در باطن ، هر یک از ما نیاز به پرورش صلح داریم. این به معنای درک و غلبه بر ترس ، خشم ، عدم تحمل و فقدان مهارت های اجتماعی است که باعث خشونت می شود. زیرا در ادامه نادیده گرفتن خشم درون ، طوفان بیرون هرگز فروکش نخواهد کرد.

زندگی کاملا متعادل و در آرامش است. شما می توانید تمام چیزهایی را که می خواهید در زندگی خود داشته باشید ، اما اگر نمی توانید در درون خود و با دیگران آرامش درونی پیدا کنید ، به هیچ وجه نمی توانید یک زندگی راضی کننده و شاد داشته باشید.

درک این نکته مهم است که ما نمی توانیم در این دنیا تنها زندگی کنیم. نوعی تعامل با دیگران وجود خواهد داشت. هنگامی که در محل کار خود هستید باید با رئیس و همکاران خود ارتباط برقرار کنید. وقتی در مدرسه هستید با دوستانتان صحبت می کنید. شما با اعضای خانواده خود تعامل خواهید کرد و یاد خواهید گرفت که با افرادی که دوستشان دارید رابطه برقرار کنید.

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید یا کجا می روید ، به هیچ وجه نمی توانید در این دنیا زنده بمانید. و به همین دلیل است که شما باید بیاموزید چگونه با خود و دیگران در صلح پیدا کنید و زندگی کنید.

1. به دنبال عشق باشید ، نه اینکه دیگران را کنترل کنید

اول ، اگر می خواهید با دیگران آرامش درونی داشته باشید ، باید درک کنید که برای کمک و ابراز عشق خود نسبت به دیگران در آنجا هستید. شما آنجا نیستید که دیگران را کنترل کنید.

تلاش برای کنترل افراد دیگر و مجبور کردن مردم به پذیرفتن تفکر شما راهی مطمئن برای از بین بردن آرامش درونی شماست. شما باید بفهمید که همه حتی با افرادی که به شما نزدیک هستند متفاوت هستند.

اگر می خواهید مردم شما را درک کنند ، ابتدا باید آنها را از دیدگاه آنها درک کنید. هنگامی که بخواهید کنترل بیش از حد در روابط خود با دیگران را بدست آورید ، تعارضاتی بوجود می آید و رابطه می تواند از بین برود.

2. تحمل را تمرین کنید

مدارا تمام چیزی است که شما برای ایجاد صلح بین خود و دیگران لازم دارید. وقتی همه چیز اشتباه پیش می رود ، همه تفاوت ایجاد خواهد کرد. تحمل دیگران ، قدردانی از تنوع ، انتخاب های فراوان در جامعه و تمایل به زندگی و اجازه دادن به دیگران است.

وقتی اوضاع شدید می شود و افراد تحمل خود را از دست می دهند ، می تواند منجر به افسردگی ، تبعیض و همچنین خشونت شود. فکر می کنید چرا مردم با هم دعوا می کنند؟ آنها روحیه خود را از دست می دهند زیرا تحمل خود را نسبت به یکدیگر از دست داده اند.

3. دور شوید

گاهی اوقات ، بهتر است فقط از یک وضعیت پرتنش دور شوید. این امر اغلب در جلسات یا مجالس اتفاق می افتد. وقتی دو یا چند نفر با نظرات مختلف سعی در کنترل اوضاع دارند ، ممکن است درگیری ایجاد شود و افراد ممکن است به حالت مشاجره بروند ، که در نهایت ممکن است به یک جدال جدی تبدیل شود.

با انتخاب راه دور هرگز اجازه ندهید این اتفاق بیفتد. شما باید درک کنید که وقتی عصبانی هستید یا می خواهید یک مکالمه را به دست بیاورید ، حس خود را از دست می دهید و تمام کاری که می کنید این است که با هم بحث کنید تا به طرف مقابل خود بفهمانید که حق با شماست.

بنابراین ، راه رفتن را انتخاب کنید. کمی استراحت کنید و بروید و چیزی برای خوردن بیاورید. وقتی حالت خود را تغییر دهید ، تفکر شما تغییر خواهد کرد. و ناگهان ، شما راه حل های جدیدی را کشف خواهید کرد و شروع به درک آنچه دیگران می خواهند بگویند می کنید. این اتفاق می افتد زیرا شما با خود در صلح هستید.

4. در لحظه زندگی کنید

یکی از موثرترین راه های زندگی صلح آمیز در درون شما و با دیگران یادگیری زندگی در لحظه است. وقتی در یک لحظه زندگی می کنید ، در یک حالت هوشیاری به سر می برید که فکر خود نیستید ، بلکه ناظر می شوید و می بینید که افکار شما چگونه جریان دارد.

این حالت خودآگاهی بالاتری است که افراد زیادی سعی در دستیابی به آن دارند. وقتی در یک لحظه زندگی می کنید ، می توانید تصویر بزرگ را به وضوح ببینید و می توانید دیدگاه های جدیدی درباره مشکلات و موانعی که در زندگی با آنها روبرو هستید ، بدست آورید.

5- خود را با دیگران مقایسه نکنید

آیا می دانید سریعترین راه برای از دست دادن آرامش و لذت این است که بی خیال خودتان را با افراد دیگر مقایسه کنید؟ در حالی که درست است که مقایسه می تواند رقابت و پیشرفت ایجاد کند ، اما اکثر مردم فقط ذهنیت خود را در زندگی خود با دیگران مقایسه می کنند.

وقتی می بینند دوستانشان با اتومبیل جدیدی رانندگی می کنند ، آنها هم یک ماشین می خواهند. وقتی می بینند دوستانشان به خارج از کشور سفر می کنند ، می خواهند همان کار را بکنند. مقایسه اشکالی ندارد ، اما شما باید مثبت مقایسه کنید تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید و زندگی کنید و نه برای مقایسه.

6. افراد دیگر را همانگونه که هستند بپذیرید

این یک روش قدرتمند برای یافتن آرامش در درون شما و دیگران است. به یاد داشته باشید ، شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید و به هیچ وجه نمی توانید دیگران را مثل خود رفتار و رفتار کنید.

همه بی نظیر هستند و هرکسی روش تفکر خاص خود را دارد. شما فقط باید آنها را همانطور که هست بپذیرید. هنگامی که می خواهید افراد دیگر را تغییر دهید ، در نهایت آرامش درونی خود را از دست می دهید و وارد بحث و جدال می شوید زیرا افراد متوجه می شوند که شما در تلاش هستید "قوانین" و شخصیت آنها را نقض کنید.

به جای جنگ بر سر تغییر افراد ، پذیرش آنها را انتخاب کنید. آنها را از دیدگاه آنها درک کنید و آنها را همانطور که هستند بپذیرید.

7. مسئولیت کامل هر اتفاقی که در زندگی شما می افتد را به عهده بگیرید

یکی از عوامل اصلی دستیابی به موفقیت شگفت انگیز در زندگی ، مسئولیت کامل هر آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد ، است. وقتی مسئولیت را می پذیرید ، کنترل را در دست دارید. و هنگامی که کنترل را در دست داشته باشید ، در آرامش خواهید بود ، زیرا به خوبی می فهمید که به دلیل انتخاب شما ، آن اتفاق در آن راه رخ می دهد.

و وقتی مسئولیت را به عهده می گیرید ، قدرت تغییر دارید. به عنوان مثال ، هنگامی که در تجارت خود شکست می خورید ، می توانید اقتصاد ، مشتری ، کارمندان یا هر چیز دیگری را مقصر بدانید. با این حال ، اگر مسئولیت را بپذیرید و درک کنید که این انتخاب و تصمیم شماست که شما را به جایی که هستید سوق داده است ، کنترل را در دست خواهید گرفت.

وقتی مسئولیت پذیر هستید ، کنترل را در دست دارید ، می توانید تغییر کنید ، می توانید پیشرفت کنید ، می توانید کارها را متفاوت انجام دهید ، و مهمتر از همه ، آرامش را پیدا خواهید کرد ، هم در درون خود و هم در کنار دیگران.

به یاد داشته باشید ، هیچ کس بدون رضایت شما نمی تواند احساس حقارت در شما ایجاد کند. هیچ کس نمی تواند شما را ناراحت ، عصبانی یا احساس بدی کند مگر اینکه در وهله اول آنها را بپذیرید. از این رو ، مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید و به آرامش خواهید رسید.

به دنبال عشق باشید ، دیگران را کنترل نکنید. متوقف کردن در جستجوی قدرت بر روی افراد و نتایج زندگی خود ، اولین قدم اصلی برای زندگی مسالمت آمیز است. تلاش برای کنترل افراد در پی تحمیل اراده و واقعیت خود به دیگران است. اما با این کار - حتی با بهترین نیت - این مجبور کردن اراده شما به دیگران ، قدرت را از دیگران می گیرد و باعث عدم تعادل زیادی می شود که می تواند منجر به خشم ، آسیب و کینه شود. رویکرد کنترل کننده روابط احتمالاً شما را درتضاد نگه می داردبا دیگران. گزینه سالم این است که قبل از اقدام به تغییر دیگران را درک کنید ، اختلافات مسالمت آمیز را تحمل کنید و از اقناع و رهبری استفاده کنید به گونه ای که دیگران را القا کند. این به معنای دوربان بودن یا فشار دادن نیست یا شخص برای خودش ایستادگی نمی کند. این به معنای ایجاد روابط بیش از تلاش برای غلبه بر قدرت است.

صلح قبل از قدرت. گاندی نشان داد که قدرت مبتنی بر عشق موثرتر و ماندگارتر از قدرتی است که از طریق تهدید به مجازات بدست آمده است.

به عنوان مثال ، کنترل سایر افراد از طریق رفتارتهدید آمیز، رفتار و رفتار بیش از احترام و عشق به دلیل اجبار پاسخ خواهد داد. به طور معمول این منجر به کینه و عصبانیت می شود. اگرچه ممکن است کسی "راه" خود را بدست آورد ، اما این امر با خوشبختی اطرافیان نخواهد بود. این یک روش مسالمت آمیز برای زندگی نیست.

مثال دیگر: ممکن است یک معلم برای حفظ خط در دانش آموزان به بازداشت ها و تهدید به مجازات اعتماد کند. دیگری ممکن است به خاطر رفتار خوب به دانش آموزان پاداش دهد و دانش آموزان باعث شوند که احساس قدردانی و الهام کنند. ممکن است هر دو کلاس درس منظمی داشته باشند

اما دانش آموز می خواهد کدام یک را بیاموزد؟ و دانش آموزان احتمالاً کدام یک را به طور موثر یاد می گیرند؟

مهارت های مذاکره، حل تعارض و ارتباط قاطع را بیاموزید . این ها مهارت های ارتباطی مهم و سازنده ای هستند که به شما کمک می کنند از درگیری با دیگران جلوگیری کنید یا به طور موثر از طریق آنها حرکت کنید. از همه درگیری ها نمی توان اجتناب کرد و همه درگیری ها بد نیست به شرطی که بدانید چگونه مهارت آن را کنترل کنید. اگر احساس نمی کنید مهارت کافی در این اشکال ارتباطی دارید ، روشهای بهبود آنها را به طور گسترده مطالعه کنید. وضوح پیام برای تأمین صلح همیشه حیاتی است ، زیرا اختلافات زیادی در نتیجه سو تفاهم بوجود می آید.

هنگام برقراری ارتباط با دیگران ، سعی کنید از دستور دادن ، اخلاقی کردن ، مطالبه کردن ، تهدید کردن ، یا نیاز بیش از حد به آنها با سوالاتی با هدف استخراج اطلاعات زیاد خودداری کنید. هر یک از این اشکال ارتباطی باعث درگیری با دیگران می شود که احساس می کنند شما سعی دارید آنها را کنترل کنید تا اینکه با آنها به عنوان یک فرد برابر صحبت کنید.

اعتماد به نفس داشته باشیدکه دیگران در اطراف شما قادر به زندگی هرچه بهتر و همه چیز برابر هستند. از این نظر ، حتی مشاوره دادن هنگامی که از مشاوره به عنوان وسیله ای برای دخالت در زندگی فرد دیگری استفاده می کنید ، تمایلات کنترلی دارد ، نه این که به راحتی به ارائه بینش خود بپردازید ، بدون اینکه انتظاری داشته باشید ، همانطور که فکر می کنید عمل می کنند. داگ همرسکیولد ، دیپلمات سوئدی یک بار گفت: "دانستن سوال نبود ، پاسخ دادن به او برای او آسان بود." وقتی به دیگران مشاوره می دهیم ، تصور می کنیم که درک کاملی از مشکلاتی که آنها با آن روبرو هستند را داریم ، در واقع ، معمولاً این کار را نمی کنیم و مشکل آنها را از تجربه خود فیلتر می کنیم احترام به هوش طرف مقابل بسیار بهتر استو به جای تلاش برای تحمیل تجربه خود به عنوان "پاسخ" برای آنها ، به راحتی در کنار آنها باشید. به این ترتیب ، شما به جای توهین به آنها ، آرامش را نسبت به کینه ، احترام نسبت به بی اهمیت جلوه دادن دیدگاه آنها و اطمینان به هوش آنها پرورش خواهید داد.

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده