بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

فواید و خواص گیاهخواری برای سلامتی بدن

خوردن گوشت، لبنیات و تخم مرغ نه تنها به حیوانات و محیط زیست آسیب می رساند، بلکه می تواند بر سلامت ما نیز تأثیر منفی بگذارد. خوردن گوشت فرآوری شده شانس ابتلا به سرطان را افزایش می دهد و تحقیقات نشان می دهد که مصرف گوشت، شیر و تخم مرغ حیوانات، می تواند به اندازه سیگار کشیدن برای سلامتی ما مضر باشد. بسیاری از غذاهای گیاهی سرشار از پروتئین گیاهی هستند که اثرات مضر پروتئین حیوانی را ندارند. برخی از مزایای سلامتی را در زیر بررسی کنید:


1. غذاهای گیاهی سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن شما هستند.

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

شما می توانید تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از یک رژیم غذایی سالم و متعادل وگان غنی از غذاهای کامل از جمله میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات، آجیل و دانه ها دریافت کنید. چندین مطالعه گزارش کرده اند که افرادی که غذای گیاهی می خورند تمایل بیشتری به مصرف فیبر، آنتی اکسیدان ها، پتاسیم، منیزیم، فولات و ویتامین های A، C و E دارند.


2. گیاهخواری به کاهش خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها کمک می کند.

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که گیاهخواری می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری کمک کند، زیرا غذاهای گیاهی مملو از مواد شیمیایی گیاهی هستند - از جمله آنتی اکسیدان های قوی موجود در میوه ها و سبزیجات. محققان دریافتند که وگان ها دارای غلظت بالاتری از کاروتنوئیدهای آنتی اکسیدانی، نسبت بیشتری از کل اسیدهای چرب امگا 3 و سطوح پایین تر اسیدهای چرب اشباع شده نسبت به غیر وگان ها هستند که همگی با پیامدهای سلامتی مثبت مرتبط هستند. یک مطالعه 11 ساله آلمانی شامل بیش از 800 مرد گیاهخوار نیز نشان داد که میزان سرطان آنها کمتر از نصف عموم مردم است.


3. غذای گیاهی می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند.

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

با توجه به اینکه به دنبال یک سبک زندگی دلسوزانه که از آسیب رساندن به حیوانات جلوگیری می کند وجدان راحت تری است. در حقیقت، گیاهخواران در آزمون های افسردگی و مشخصات خلقی نمرات بهتری نسبت به افرادی که ماهی و گوشت می خوردند داشتند.


4. گیاهخواری می تواند به شما در دستیابی به وزن بدنی سالم کمک کند.

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

غذاهای وگان نسبت به غذاهای مشتق از حیوانات در کالری پایین تر هستند و دستیابی به وزن سالم را بدون تمرکز فعال بر کم کردن کالری آسان تر می کند. بیشتر غذاهای گیاهی حاوی چربی اشباع کمتری نسبت به "محصولات" حیوانی هستند و بسیاری از مطالعات نشان داده اند که وگان ها نسبت به غیر وگان ها شاخص توده بدنی کمتری دارند.


5. می تواند به پیشگیری از دیابت نوع 2 کمک کند.

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

تحقیقات نشان داده است که افرادی که گیاهخوار هستند، تمایل به کاهش قند خون نسبت به گوشتخواران دارند و ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 78٪ کاهش دهند. مصرف زیاد غذاهای گیاهی سالم نیز می تواند به کاهش عوامل خطر مرتبط با ابتلا به دیابت مانند چاقی کمک کند.


6. برای پوست شما نیز ممکن است سودمند باشد.

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

چه کسی پوستی درخشان نمی خواهد؟ وقتی صحبت از مشکلات پوستی به میان می آید، یکی از بدترین مقصران لبنیات است – مطالعات متعدد نشان داده است که مصرف لبنیات آکنه را در مردان و زنان تشدید می کند. به غیر از کنار گذاشتن لبنیات، وگان ها معمولاً میوه و سبزیجات بیشتری می خورند، به این معنی که آنها مواد مفیدی را که برای سلامت پوست لازم است، مانند آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها دریافت می کنند.


7. خوردن گیاهان می تواند درد آرتریت را کاهش دهد.

7 مزیت فوق العاده گیاهخواری برای سلامتی

مطالعات نشان داده اند که رژیم غذایی سرشار از غذاهای گیاهی سالم می تواند به کاهش علائم آرتریت کمک کند، زیرا مصرف غذاهای حیوانی با التهاب دردناک مرتبط است. خوردن غذاهای گیاهی پروبیوتیک مانند سبزیجات تخمیر شده و ماست های غیر لبنی با کشت زنده می تواند باکتری های خوب روده بزرگ را تقویت کند و همچنین به افزایش جذب مواد مغذی و کاهش التهاب کمک می کند.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده