بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» علت بیرون بودن زبان سگ!

علت بیرون بودن زبان سگ!

چرا سگتان زبانش را بیرون می آورد؟

سگ شما از زبان خود برای خوردن و نوشیدن استفاده می کند و البته با کمک زبانش و لیس زدن به شما ابراز علاقه می کند. برخی از سگ ها یک ویژگی عجیب اما قابل ستایش دارند که همیشه زبان خود را بیرون می آورند و شما میبینید که زبان آنها از کناره های دهانشان آویزان است. در حالی که این می تواند یک ویژگی بی ضرر و دوست داشتنی باشد، می تواند سیگنالی از مشکلات اساسی سلامتی نیز باشد. در اینجا چهار دلیل احتمالی برای بیرون آوردن زبان سگ شما وجود دارد.


1-او در آرامش کامل است.

علت بیرون بودن زبان سگ!

خبر خوب این است که گاهی اوقات آویزان کردن زبان نشانه مشکلی برای سگ شما نیست. گاهی اوقات آویزان شدن زبان برای مدت طولانی - اما نه به طور نامحدود و دائمی - نشانه آرامش خالص است.  اگر توله سگ شما به تازگی یک غذای خوشمزه خورده است یا در کنار شما دراز کشیده است و زبانش برای مدتی آویزان است، فقط می تواند به این معنی باشد که او در حالت آرامش خالص است.


2- او می خواهد خودش را خنک کند.

علت بیرون بودن زبان سگ!

کیف‌دستی «کوچک‌تر از دانه نمک» ۶۳ هزار دلار فروش رفت! مطلب مرتبط کیف‌دستی «کوچک‌تر از دانه نمک» ۶۳ هزار دلار فروش رفت!

وقتی انسان گرمش می شود، عرق می کند. وقتی سگ ها گرمشان می شود، نفس نفس می زنند و زبانشان را بیرون می آورند. هر دوی این واکنش‌ها بدن را خنک می‌کنند و نحوه عملکرد آنها در واقع یکسان است. این نفس نفس زدن به سگ شما کمک می کند تا خنک شود. اگر سگ شما زیاد نفس نفس می زند، سعی کنید او را در مکانی خنک نگه دارید و فعالیت بدنیش را برای مدتی کاهش دهید. مطمئن شوید که آب زیادی می خورند. اگر نفس نفس زدن برای مدت طولانی حتی پس از سرد شدن سگ شما ادامه پیدا کرد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به دامپزشک مراجعه کنید، فقط برای اینکه مطمئن شوید.


3-هنگام استفاده از یک داروی جدید

علت بیرون بودن زبان سگ!

استفاده از داروی جدید می تواند دلیل بیرون آمدن زبان سگ شما باشد. اگر سگ شما داروی جدیدی مصرف می کند و این علامت یا هر نشانه یا عادت جدید دیگری را نشان می دهد، با دامپزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این دارو برای سگ شما مناسب است یا باید آن را تغییر دهید.


4-سندرم زبان آویزان

علت بیرون بودن زبان سگ!

سندرم زبان آویزان دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: زبان سگ ها از دهان آنها آویزان است و این نشانه مشکل دیگری نیست.


این وضعیتی است که نژادهای سگ های کوچکتر و براکیسفالیک مانند پاگ ها به دلیل ژنتیک مستعد ابتلا به آن هستند. زبان آنها ممکن است به معنای واقعی کلمه برای حفره دهانشان بیش از حد بزرگ باشد، یا تولید مثل ممکن است منجر به استخوان غیرطبیعی فکشان شده باشد. اگر سگ شما اوربایت (بیرون زدگی فک بالا) یا آندربایت (بیرون زدگی فک پایین) داشته باشد، ممکن است به این عارضه مبتلا شود، به خصوص با افزایش سن.


آیا سندرم زبان آویزان مشکلی دارد؟

مشکل اصلی سندرم زبان آویزان، خشکی فوق العاده زبان است. تصور کنید چه حسی دارید وقتی لب های شما به طرز باورنکردنی ترک خورده و هیچ بالم لبی در دسترس نیست. حالا آن احساس را روی نوک زبان خود تصور کنید. این چیزی است که سگ های مبتلا به این وضعیت ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنند.


اگر سگ شما این بیماری را دارد، مراقب هرگونه تورم، خونریزی یا ترک زبان باشید و در صورت مشاهده آنها از دامپزشک کمک بگیرید. 


با سندرم زبان آویزان چکار کنیم؟

اگر سگ شما مبتلا به سندرم زبان آویزان است، مطمئن شوید که به آب فراوان دسترسی دارد و رنگ زبان و لثه‌هایش ثابت می‌ماند، زیرا سگ‌های مبتلا به این سندرم در آب و هوای سردتر نیز مستعد ابتلا به عفونت و حتی یخ زدگی زبان هستند.


تغییر رنگ زبان و لثه نشانه عفونت است ، بنابراین فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید. ظهور ناگهانی این سندرم همراه با رفتارهای عجیب و غریب می تواند نشانه ای از مشکلات عصبی باشد. اگر این اتفاق در مورد سگ شما افتاده است، در اسرع وقت با دامپزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز خیلی جدی اتفاق نمی افتد.


گاهی اوقات آویزان شدن زبان به عوامل غیر مرتبط با ژنتیک نسبت داده می شود. یکی از عوامل شایع بیماری پیشرفته دندانی است که می تواند منجر به عدم وجود دندان نیش تحتانی شود. هنگامی که زبان توسط دندان کنترل نشود، ممکن است به پهلو بیرون بزند. علاوه بر این، صدمات وارده به فک، زبان یا سر می تواند باعث آسیب عصبی یا زخم زبان شود که بیشتر وضعیت را خراب می کند.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده