بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش حرف زدن به عروس هلندی

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

چگونه به عروس هلندی صحبت کردن را یاد بدهیم؟

عروس هلندی می توانند حیوانات خانگی عالی باشند و آموزش صحبت کردن به آنها می تواند سرگرم کننده باشد. یک عروس هلندی سخنگو هجاها را تکرار می کند و از کلماتی که به آن می گویید مانند یک ربات تقلید می کند. سخنان عروس هلندی شما هرگز به وضوح سخن یک طوطی به نظر نمی رسد، اما با کمی کار باید بتوانید کلماتی که به شما می گوید را درک کنید. برای اینکه عروس هلندی خود را وادار به صحبت کنید، ابتدا باید با آن صحبت کنید.


1-ابتدا با پرنده پیوند برقرار کنید.

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

ابتدا با پرنده پیوند برقرار کنید. تعامل انسانی، کلید آموزش صحبت کردن به عروس هلندی است. در حالی که برخی از مردم بر این باورند که شما می توانید همزمان هم با پرنده صحبت کنید و هم آن را اهلی کنید، این یک باور نادرست است. در عوض، باید با پرنده پیوند برقرار کنید و قبل از آموزش صحبت کردن، آن را به خانه اش عادت دهید.

اگر برای اهلی کردن پرنده به کمک نیاز دارید، دامپزشک محلی یا صاحب فروشگاه حیوانات خانگی می تواند به شما کمک کند. یک دوست با تجربه نیز می تواند شما را راهنمایی کند.


2-مطمئن شوید که عروس هلندی شما سالم است. 

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان مطلب مرتبط هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان

مطمئن شوید که پرنده شما غذا و آب کافی و همچنین فضای کافی در قفس خود دارد. همچنین با مراجعه منظم به دامپزشک از سلامت جسمانی پرنده خود اطمینان حاصل کنید. اگر عروس هلندی شما مشکلی در آب و خانه احساس کند، احتمال اینکه بخواهد با شما صحبت کند کمتر است.


3-مطمئن شوید که عروس هلندی شما خوشحال است.

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

توجه و محرک ذهنی زیادی به پرنده خود بدهید. آموزش صحبت کردن به عروس هلندی بخشی از این توجه است، اما شما می توانید به پرنده اسباب بازی بدهید تا با آن بازی کند و خواه صحبت کند یا نه، از او تمجید و محبت کنید. مغز عروس هلندی برای شاد بودن نیاز به تحریک دارد. همچنین مطمئن شوید که پرنده در محیطی است که دوست دارد. به این ترتیب پرنده هنگام یادگیری کلمات احساس راحتی بیشتری می کند.


4- به پرنده در مکانی آرام آموزش دهید.

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

این کار به پرنده شما اجازه می دهد تا روی شما و کلمات شما تمرکز کند. اگر حواس پرنده شما به راحتی پرت می شود، حتی می توانید سعی کنید در حالی که روی قفسش را پوشانده اید با او صحبت کنید. این کار باعث از بین رفتن حواس پرتی های بینایی نیز می شود.


5-فقط روی یک عبارت کار کنید!

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

آن را ساده و کوتاه نگه دارید و از یکی که مرتباً می گویید استفاده کنید، به عنوان مثال نام پرنده. اگر می خواهید چیزی غیر از نامش را به او آموزش دهید، به یاد داشته باشید که عبارت باید ساده باشد و شامل یک یا دو کلمه با صدای نسبتاً بلند باشد.

از آنجایی که عروس هلندی ها صدای بلندی دارند، ممکن است نتوانید کلماتی را که با صدای کم می گویید به آن آموزش دهید.


6-روی کلماتی که پرنده شما «دوست دارد» تمرکز کنید. 

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

به چشمان عروس هلندی نگاه کنید. آیا وقتی کلمه خاصی را می گویید مردمک های آن بزرگتر می شوند؟ آیا تاج پرنده برای نشان دادن هیجان یا علاقه بالا می رود؟ اگر هیچ کدام را نمی بینید، یعنی به آن کلمه علاقه ای ندارد.


7-به او جایزه بدهید!

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

هر زمان که پرنده کلمه ای را به درستی بیان کرد، به پرنده رفتار و توجه زیادی کنید و به او جایزه بدهید. برخی از پرندگان ممکن است غذای انسان را بیشتر دوست داشته باشند، اما برخی ممکن است غذاهای مخصوص پرندگان را دوست داشته باشند. بر اساس سلیقه پرنده تان رفتار کنید.


8-این عبارت را تکرار کنید و صبور باشید.

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

 مهم نیست که پرنده شما چقدر باهوش باشد، او انیشتین نخواهد بود. شما باید صبور باشید، در غیر این صورت پرنده شما از شما خواهد ترسید و تمام پیشرفت هایی را که به دست آورده اید از دست خواهید داد. یک حرکت دست می تواند این کار را انجام دهد، پس مراقب باشید.


9- عباراتی را که به او آموزش می دهید را پیچیده کنید.

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

هنگامی که پرنده شما یک عبارت را یاد گرفت، یک عبارت جدید به او آموزش دهید. به هر حال، شما نمی خواهید تمام روز فقط یک عبارت از پرنده خود بشنوید.

سعی کنید کارهایی را که برای او انجام می دهید را روایت کنید. وقتی به آن سیب می‌دهید، بگویید «یک خوراکی می‌خواهی؟» اگر این کار را به اندازه کافی انجام دهید، و پرنده شما به صحبت کردن علاقه داشته باشد، ممکن است با دیدن غذا شروع به گفتن این عبارت کند.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده